K
O
N
T
A
K
T
ZAREKLAMUJ SIĘ »
mt7.eu - kupuj bilety bez kolejek na Spływ Dunajcem - Flisacy

Atrakcje dziecięce w Małym Cichym

Spędź miło rodzinny urlop z dziećmi w Małym Cichym

Wyjazd z dziećmi to zawsze bardzo dobra okazja do podreperowania domowych relacji, szczególnie, że rodzice często w ciągu roku są zajęci pracą zawodową i obowiązkami domowymi. Dla maluchów w każdym wieku wyjątkowo ciekawe będą polskie Tatry, piękne, monumentalne, tajemnicze. Zwłaszcza miejscowość Małe Ciche oferuje wiele interesujących atrakcji, również dla najmłodszych turystów.

Malownicze położenie sprawia, że już same widoki są tu zachwycające. Wieś okala wianuszek czystych, zadbanych lasów. Są idealne dla długich, rodzinnych spacerów. Dodatkowo, w sezonie zazwyczaj rośnie w nich mnóstwo jagód oraz grzybów. Ich zbieranie będzie dla każdego malucha całkiem nowym doświadczeniem. Dla osób dorosłych także jest to doskonała zabawa - później, z zebranych owoców lasu można wspólnie przygotować smaczny posiłek. Lasy należą przede wszystkim do lokalnych gospodarzy mieszkających w Małym Cichym, sąsiadują jednak bezpośrednio z lasami wchodzącymi w skład Tatrzańskiego Parku Narodowego. Przed wybraniem się na spacer, trzeba więc koniecznie dowiedzieć się jak dokładnie przebiegają owe granice, ponieważ w Tatrzańskim Parku Narodowym nie można zbierać ani grzybów, ani jagód. Z całą pewnością jednak właściciele kwatery, którą się wynajmie, udzielą wszystkich stosownych informacji o przebiegających granicach górskiej ,,puszczy”.

Lokalne lasy to także doskonałe tereny do jazdy na rowerze. Świeże powietrze, piękne krajobrazy – to wszystko sprawia, że warto jest zabrać ze sobą stosowny sprzęt rowerowy, o czym informujemy w osobnej zakładce, traktującej o rowerowych tematach. Maluchy z całą pewnością ucieszą się również z możliwości przejażdżki wyciągiem narciarskim. Stawianie pierwszych kroków na nartach także jest ogromną frajdą dla żądnych przygód pociech. Jeśli jednak dziecko nie chce szusować po stokach lub jest jeszcze na to za małe, rodzice, którzy chcą spokojnie oddać się białemu szaleństwu, mogą je zostawić pod opieką pracowników sali „Bajlandia”, działającej tuż przy stacji. Sala przyjmuje dzieci od trzeciego do dziewiątego roku życia. Jest otwierana o godzinie dziewiątej. Za każde 60 minut pobytu dziecka w sali, należy zapłacić 15 zł. Sala gwarantuje nie tylko opiekę doświadczonych osób, dzięki czemu dzieci są bezpieczne, ale jest również bogata w wiele ciekawych atrakcji i zabawek, dlatego rodzice mają gwarancję, że ich pociechy z całą pewnością nie będą się nudziły.

Większość lokalnych pensjonatów doskonale rozumie potrzeby rodzin z dziećmi i gwarantuje świetnie wyposażone oraz przede wszystkim bezpieczne dziecięce place zabaw, funkcjonujące w ich sąsiedztwie. Dzieci mogą się na nich bawić nawet bez opieki rodziców. W samych pensjonatach również istnieją „kąciki dla dzieci” z zabawkami, czy kolorowymi książeczkami. Rodzina nie musi więc w podróż zabierać wszystkich ulubionych zabawek należących do pociechy. Na terenach pensjonatów zazwyczaj dostępne są poza tym grille i paleniska ogrodowe. Pieczenie z dziećmi kiełbasek na ogniu, na pewno spotka się z ogromnym entuzjazmem z ich strony. Warto jest, przed rezerwacją pensjonatu, zapytać o dodatkowe atrakcje dla maluchów i na podstawie takich informacji podejmować decyzję o wyborze konkretnego miejsca zakwaterowania.

Małe Ciche to miejscowość, która pozwala na komfortowy wypoczynek dla całych rodzin. Mnogość lokalnych atrakcji sprawia, że żaden, nawet najbardziej wymagający maluch, nie będzie narzekał. Największą uwagę jednak zawsze skupiają tu piękne okolice, które są w stanie docenić dzieci w każdym wieku.

Czy wiecie, że:

  • stacja narciarska prowadząca z Małe Ciche do polany Zgorzelisko, została przekazana do użytku w 2005 roku?

Małe Ciche zapewnia naturalne atrakcje dla dzieci

1999-2024 © MATinternet Zakopane | Powered by MATcms