K
O
N
T
A
K
T
ZAREKLAMUJ SIĘ »
mt7.eu - kupuj bilety bez kolejek na Spływ Dunajcem - Flisacy

Stacje narciarskie w Małym Cichym

Gdzie na narty do Małego Cichego?

Dla miłośników górskich zjazdów – wyciągi i stacje narciarskie

Małe Ciche to jedna z najchętniej odwiedzanych tatrzańskich wiosek zarówno latem jak i zimą. Oferuje swoim turystom serdeczność gospodarzy, górskie plenery i doskonałą stację narciarską, dzięki którym spędzimy tutaj najlepsze ferie zimowe. Małe Ciche dysponuje trzema wyciągami orczykowymi oraz jednym wyciągiem krzesełkowym.

Nowoczesna czteroosobowa kolej krzesełkowa ma długość 1250 m. Jej przepustowość wynosi 2200 osób na godzinę, zaś na szczyt wjeżdża się w 4,5 minuty - prawdziwa frajda, szczególnie dla tych, którzy korzystają z takiej atrakcji pierwszy raz w życiu! Jednak również dla prawdziwych weteranów taka przejażdżka zawsze stanowi olbrzymią przyjemność.

Co z kolei warto wiedzieć na temat wyciągów orczykowych? Wyciąg orczykowy duży ma długość 610 m. Różnica wzniesień wynosi 120 m, zaś przepustowość to 900 osób na godzinę. Wyciąg orczykowy Zgorzelisko to 210 m długości i 28-metrowa różnica wzniesień. Jego przepustowość to 800 osób na godzinę. Ostatni zaś wyciąg orczykowy - Dyzio mierzy 100 m. Jego różnica wzniesień jest oczywiście najmniejsza i równa się 17 m. Przewozi 500 osób na godzinę. Za korzystanie z kolei i wyciągów płacimy jedną kartą terminową. Z każdej karty może korzystać jedna osoba.

Nie można również zapomnieć o samych trasach narciarskich - w końcu to z nich przede wszystkim będziemy korzystać. Wszystkie cztery trasy (o długości odpowiednio 1300 m, 650 m, 220 m oraz 100 m) są sztucznie zaśnieżane i mają zamontowane oświetlenie. Podróżni nie powinni zapomnieć zabrać ze sobą gogli narciarskich, gdyż zimowe słońce na stoku potrafi być naprawdę ostre, a ze zmrużonymi oczami zjazd z pewnością nie będzie bezpieczny.

Jeżeli nie mamy własnego sprzętu narciarskiego czy snowboardowego, bez problemu wypożyczymy go w znajdującej się w głównym budynku stacji narciarskiej wypożyczalni. Obsługa pomaga dobrać sprzęt dopasowany do indywidualnych wymogów, tym samym pozwalając uzyskać najwyższy komfort i największą przyjemność z jazdy. Tutaj znajduje się również serwis, otwarty – tak jak wypożyczalnia – przez cały tydzień w tych samych godzinach, co stacja. Zaś dla początkujących narciarzy i snowboardzistów powstała szkoła narciarska „Fun Ski”. Wykwalifikowani nauczyciele pomogą nam stawiać pierwsze kroki, abyśmy nie zrobili sobie krzywdy i szybko nauczyli się samodzielnych zjazdów. Natomiast przy sprzyjających warunkach pogodowych możemy korzystać ze Snowparku, ćwicząc swoje umiejętności na desce.

Na stokach Małego Cichego nie musimy się również obawiać o nasze nieletnie potomstwo - te, które nie odrosło jeszcze wystarczająco od ziemi, szybciej niż rodzice zmęczy się na stoku. Dla najmłodszych w wieku od 3 do 9 lat przygotowano więc salę zabaw „Bajlandia”, tuż nad restauracją o wdzięcznej nazwie miejscowości - „Małe Ciche”.

Wioska uważana jest za jeden z najlepszych ośrodków narciarskich, a do tego wyróżnia się doskonałym położeniem – jedynie 12 km od Zakopanego i 9 km od Bukowiny Tatrzańskiej. Regenerując siły po zjazdach na stoku możemy zwiedzić najciekawsze atrakcje Zakopanego i Tatr albo nakarmić głodne żołądki w jednej z góralskich karczm. Bez spróbowania kwaśnicy i oscypka nie możemy stąd wyjechać. Małe Ciche zaprasza więc na zimowe szaleństwo!

Poniżej można zapoznać się z mapką graficzną wyciągów narciarskich. Pozwala ona przede wszystkim zorientować się w rozmieszczeniu przedstawionych wyciągów.

Czy wiecie, że:

  • na terenie stacji narciarskiej mieści się szałas gastronomiczny „Pod Wilkiem”, z którego możemy podziwiać piękną panoramę Tatr?
  • do stacji narciarskiej Małe Ciche dostaniemy się bez problemu nie tylko samochodem (jadąc drogą prowadzącą do Bukowiny Tatrzańskiej), ale również pociągiem, wysiadając w Poroninie? Stamtąd do wioski dojedziemy stale kursującymi autobusami lub prywatnym busikami.

Mapka tras i wyciągów narciarskich

Cztery wyciągi w Małym Cichym to udane ferie

1999-2024 © MATinternet Zakopane | Powered by MATcms